יין מבעבע

יין לבן מבעבע חצי יבש
יין לבן מבעבע חצי יבש "אודסה"
יין לבן מבעבע יבש
יין לבן מבעבע יבש "אודסה ברוט"
יין לבן מבעבע חצי מתוק
יין לבן מבעבע חצי מתוק "אודסה"
יין רוזה מבעבע חצי מתוק
יין רוזה מבעבע חצי מתוק "אודסה"
יין לבן מבעבע מתוק
יין לבן מבעבע מתוק "אודסה"
צרפת צרפת

יינות לה גרנד שה דה פרנס

יינות צרפתיים שונים של תאגיד היקבים ויצרני היינות “לה גרנד שה דה פרנס “. התאגיד הינו בבעלות משפחתית  הפועל משנת1979 ומעסיק מעל 2000 עובדים ב 28 חברות ויקבים שונים אשר בבעלותו. התאגיד משווק בשנה 430 מיליון בקבוקים בכל רחבי העולם עם מחזור מכירות שנתי של 930 מיליון יורו כאשר 76% מהתוצרת הינה ליצוא ו 24% מהתוצרת נמכרת בצרפת. התאגיד נחשב לאחד מהמובילים בתחום היינות  בצרפת והיקבים שבבעלותו הם מכל האזורים הגיאוגרפיים של צרפת בהם מגדלים ענבי יין.

יין מבעבע רוזה בלאן פוסי רוזה
יין מבעבע רוזה בלאן פוסי רוזה
יין מבעבע לבן בלאן פוסי
יין מבעבע לבן בלאן פוסי
ספרד ספרד

קאווה 1861

יין מבעבע “קאווה” מוגדר כ יין השמפניה הספרדית והוא מיוצר מזני ענבים שגדלים בספרד. קאווה ספרדית מיוצרת על פי כל כללי הייצור של שמפניה בצרפת ורק בשל העובדה שליינות מבעבעים המיוצרים בצרפת ניתן לכנות בשם זה נקראו היינות המבעבעים בספרד בשם “קאווה”. תרגום המילה “קאווה” הוא מרתף/מערה המעיד על תהליך היישון של היין בחביות בתוך מרתף. היין ממשיך לתסוס גם בבקבוק לאחר תהליך המילוי והוא מיוצר מזני ענבים הגדלים בספרד בשיטת הייצור “מטוד שמפיין” בדומה לשמפניה הצרפתית דהיינו תהליך התיישנות בתוך חביות ולאחר מכן המשך תסיסה בבקבוק לאחר המילוי.

.

איטליה איטליה

מותגי “גראן טורינו”

בשנת 1861 באזור היוקרתי במרכז איטליה טורינו“,משפחת פיררו התחילה לייצר את הוורמוט האיכותי ביותר גראן טורינו“. הבסיס למתכון הינו

הרכיבים האיכותיים יינות טורינו בשילוב מיומן עם עשבי תיבול ושורשים הרריים. בשל איכותו של המוצר ועיצובו המיוחד וורמוט גראן טורינוהינו אחד מהוורמוטים הפופולאריים ביותר באיטליה ומחוץ לה.

יין מבעבע
יין מבעבע "גראן טורינו אסטי" (לבן מתוק)
יין מבעבע
יין מבעבע "גראן טורינו פרוסקו" (לבן יבש)
    אזהרה: צריכה מופרזת של אלכוהול מסכנת חיים ומזיקה לבריאות!